Arama
Filters

RÜZGAR MAKİNELERİ

Rüzgâr makineleri don olayları görüldüğünde, yerden 14-15 m yükseklikteki sıcak hava ile donun olduğu yere sıcak havayı iletir ve sıcak hava ile don bölgesindeki soğuk havayı birleştirerek hava dengesini sağlamaktadır. Bu sayede ortam sıcaklığı artarak dön önlenir. Rüzgâr makinesi farklı büyüklüklerde, farklı yüksekliklerde ve farklı otomasyon özelliklerinde üretilmiştir. Sebze ve meyve yetiştiriciliğinden, sıcak yaz aylarında hayvanların kötü etkilenmemesi için de hayvansal üretim yapılan alanlarda rüzgâr makinesi tercih edilir.

 

Rüzgâr makinesinin çalışma prensibi, havanın tribüne hareket etmesi ve tribün kanatlarının dönmeye başlaması ile gerçekleşmektedir. Rüzgâr makinesinin kanatlarının dönmesi ile birlikte göbek kısmında bulunan kanatlar, birleşim bölgesine bağlı olan şaft dönmektedir. Dişli kutuları ile birlikte dönme hızı artarak kinetik enerji üretilmektedir. Rüzgâr makinesi tribün motoru, rüzgâr enerinin elektrik enerjisine dönüşüm sürecinde temel unsurdur ve güçlü ve sağlam motoru ile kullanıcı ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamaktadır. Rüzgâr makinesi havanın 0 derece altına düştüğü ve bu durum sonucunda oluşan don olaylarını önlemek için kullanılmaktadır. Bu sayede rüzgâr makineleri ile tarımsal üretiminizi ve veriminizi arttırarak hedeflediğiniz üretime kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Gelişen teknolojilerle birlikte rüzgâr makinesi üreticileri tarafından üretin gelişmiş özelliklerdeki rüzgâr makineleri çiftçilerin ihtiyacını büyük oranda karşılamaktadır. Her geçen gün özellikler geliştirilerek farklı modellerde üretilen rüzgâr makinesi kullanıcıların takdirini kazanmıştır. Hem boyut hem de etki alanı ve işlevsel olarak gelişmiş özelliklere sahip rüzgâr makinesi fiyatları ürün özellikleri ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca rüzgâr makinesi hava sıcaklığını özel olarak algılayarak kötü durumlarda kendi kendine çalışabilme özellikleri ile donatılmıştır. Farklı modellerde enerji tasarrufu sağlayan özelliklerde bulunur.

 

Rüzgar Makinesi Fiyatları

Rüzgâr makinesi üreticileri tarafından gelişmiş özelliklerde üretilen makineler üreticilerin ihtiyaçlarını eksiksiz ve detaylı olarak karşılamaktadır. Bitki ve sebzelerin, don ve olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için gelişmiş ve verimli özelliklerde üretilen rüzgâr makinesi üreten firmamızı tercih ederek, danışmanlık hizmeti alabilir ve kullanım alanınıza en uygun makineleri kolayca satın alabilirsiniz. Avantajlı rüzgar makinesi fiyatları  için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala
Görüntüle Sayfa başına